Sağlık ve Uyumun 4 Sırrı
Ücretsiz Türkçe / Fransızca web atölyesi
Perşembe 12 Ekim, 20.00-21.30
Çoğu insan, "iyi sağlık nedir?" diye sorulduğunda, "vücudum iyi çalıştığında, organlarım iyi çalıştığında" der. Bu sağlığın bir yönüdür. Ancak Hakim dervişleri için sağlık durumumuz ve psikolojik denge durumumuz, vücudumuzda dolaşan yaşam enerjisinin harmonik dolaşımına bağlıdır.

Bu hatlar, dervişler tarafından Silsilla, akupunktur uzmanları tarafından meridyenler ve Hint yogileri tarafından Nadi'ler olarak adlandırılır. Enerji Oya güçlü ve özgürce dolaştığında, psikolojik denge hissederiz, sağlık ve refahımız artar.

Bu nedenle sağlığın temeli, insanın içindeki enerjilerin harmonik dolaşımıdır. Enerji akışının tıkanması hastalığa, yapısal vücut sorunlarına (örneğin küçük bir eklem yer değişikliği, ayrıca mikrolüksasyon denilen), işlevsel vücut sorunlarına (çarpıntı gibi), biyokimyasal sorunlara (hormonal düzensizlik gibi), psikolojik sorunlara (anksiyete, konsantrasyon bozuklukları) yol açar.

Genellikle bu enerji dolaşımındaki bozukluklar, bir tür stres, şok veya travma tarafından tetiklenir: sindiremediğimiz bir yiyecek, bir virüs, bir kaza, aynı zamanda tekrarlayan olumsuz duygular, uzun süreli olumsuz düşünceler veya ciddi bir hastalığa yakalandığımızın duyurulması, bir yakınının geçirdiği bir kaza gibi.

Bu konferansta, fiziksel sağlığımız ve psikolojik dengemiz üzerine oturan 4 temel eksenin neler olduğunu keşfedeceksiniz. Bedeniniz ve zihinsel sağlığınız için günlük yaşamınıza etki eden birçok olumsuz faktörün etkisini size göstermek için örnekler sunacağız. Ayrıca, kaçınılması gereken tuzakları ve günlük yaşamınıza dahil edebileceğiniz bazı basit uygulamaları da öğreneceksiniz.

Özgürleşme, Sağlık & Uyum
  • Sağlığımıza enerji tekniklerinin etkinliğinin temellerini somut gösterimler ve testlerle keşfedin
  • Günlük yaşamınızı dönüştürmek için günlük uyum teknikleri öğrenin
  • Vücuttaki enerji dolaşımının etkisini ve uyumun faydalarını bizzat deneyimley
Ev sahibi Olivier Benhamou
Samadeva hocası
Ücretsiz web-atölyesine şimdi kaydolun
İletişim :
Chloe Nopre (WhatsApp) +33 612 925 201
chloe.nopre.sophrologie@gmail.com